STIRI

Rezultatele turneului de minifotbla de la Vatra Dornei

In perioada 22-24 aprilie 2016 a avut loc la Vatra Dornei un turneu de minifotbal, organizat de catre Maxi Sport sub egida Federatiei Romane de Minifotbal, numele competitiei a fost Cupa Bergenbier Vatra Dornei, editia a IV-a. Turneul a devenit deja unul de traditie si la  aceasta editie s-au regasit la start echipe ca : DC Brasov,  castigatoarea editiei, Er Golden Bacau, finalista de anul acesta,  Eurodezmembrari Zalau, Coriolan Bacau, Interconti Suceava. Din partea Campionatului All Time Sport Cluj-Napoca a fost prezenta echipa Bentel System, care la final a ocupat locul III, dupa ce a castigat finala mica contra echipei Coriolan Bacau cu scorul de 2-1. Jucatorul echipei Bentel System, Craciun Cosmin, a fost desemnat jucatorul turneului.
Prezent la acest eveniment  a fost  si presedintele federatiei romane de minifotbal, domnul Ionica Onicas. Multumiri pentru organizare reprezentantului firmei SC Maxi Sport SRL, domnul Remus Carlan.